Veliaj për Saimir Tahirin: E kam komshi, por asnjëherë rival në PS

Më të fundit


Ka folur për herë të parë për Saimir Tahirin dhe rivalitetin me të brenda PS-së. Erion Veliaj ka dhënë mbrëmë një intervistë në Channel One ku ka folur për kandidimin e tij për një mandat të dyte në Tiranë dhe ndër të tjera është pyetur edhe për Saimir Tahirin, i cili dikur shihej si rivali i tij brenda PS-së.

“Saimiri ka një proces në gjykatë, një gjë që unë nuk kam bërë kurrë është, që unë të fus hundët se cfarë pretendojnë gjykatat e këtij vendi. Edhe për veten time, për cdo gjë kam shkuar në gjykatë. Kam fituar 8-0 të gjitha gjyqet për shpifje ndaj meje.


Uroj shumë që dhe Saimiri  të fitojë. Ai nuk ka qenë asnjëherë konkurrenti im brenda PS, kjo është e gjitha një legjendë urbane.

Kemi pasur një marrëdhënie shumë korrekte në qeveri, sigurisht në profile shumë të ndryshme  kështu që ato dy vite që unë kam qenë në qeveri, kemi pasur një raport shumë korrekt dhe secili në ngastrën e vet.

Marrëdhëniet tona personale kanë qenë të shkëlqyera. Pasi ndodhi kjo, kam komunikuar, jemi dhe komshinj. Kjo historia e rivalitetit dhe debatit, kanë qenë të gjitha legjenda urbane.

Nuk mbaj mend të kemi debatuar ndonjëherë,

Shpesh herë kemi bërë batuta me njëri- tjetrin për këtë konkurrencën, që më shumë e ëndërronin të tjerët sesa ekzistonte”, është shprehur Veliaj.
Skip to toolbar