Llullaku vendimtar në Rumani, jep asistin e fitores së ekipit (video)

Më të fundit


Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Azdren Llullaku vijon të jetë vendimtar për skuadrën e Astras në Rumani.

Ndonëse skuadra ndodhet në krizë financiare dhe futbollistët nuk janë paguar, Astra nuk e ka ulur ritmin në kampionat dhe shpreson që deri në fund të tij të sigurojë një vend në kupat e Europës.


Futbollisti shqiptar ka qenë deçiziv mbrëmjen e djeshme për skuadrën e tij, pasi ka dhënë asistin e golit të fitores, ndërsa traversa i ka mohuar një gol të sigurtë.

Ishte minuta e 87′ kur Llullaki gjuan bukur nga jashtë zone një top që harkohet dhe godet traun e portës, duke i mohuar golin futbollistit shqiptar.

Një minutë më vonë një gjuajtje e tij me kokë në zonë nuk përfundoi në kuadrat, por u transformua në asist për një nga shokët e ekipit, i cili shënoi golin e vetëm të ndeshjes.

Fitorja 1-0 ndaj serinë e 4 humbjeve rresht tek Astra, që gjithsesi synim kryesor ka kupën, ku është një hap larg finales.
Skip to toolbar