Xhaka kërkohet nga Inter në Serinë A

Më të fundit


Granit Xhaka drejt Inter. Gazeta më e madhe sportive në Itali, “Corriere dello Sport”, raporton sot se skuadra e Inter është në kërkim të një qendërmesfushori të ri.

Emri i vendosur në krye të listës është ai i Granit Xhakës, futbollistit shqiptar nga Kosova, që përfaqëson Zvicrën në nivel kombëtaresh, ndërsa aktualisht aktivizohet me klubin e Arsenal.


Ky do të jetë një operacion i vështirë financiar në tregun e transferimeve këtë verë për Inter, nëse klubi zikaltër do të jetë i vendosur për të blerë Xhakën. Futbollisti 26-vjeçar ka kontratë me Arsenal deri në vitin 2023, teksa janë paguar 45 milionë euro në 2016, që mesfushori të shkonte në Londër.

Emri i mesfushorit me orgjinë shqiptare ka dalë në skenë pas një vizite të drejtorit sportiv të Inter, Piero Ausilio në Angli. Megjithatë, Xhaka është vetëm një nga mundësitë, pasi në planet e Inter janë dhe disa lojtarë të tjerë.
Skip to toolbar