Zjarr në hotelin luksoz, 3 të vdekur, 7 të plagosur

Më të fundit


Një zjarr ka shpërthyer në një kompleks luksoz në Bangkok CentralWorld, një nga qendrat më të njohura dhe më popullore të qytetit, ku ndodhet edhe një hotel luksoz dhe shumë zyra.

Nuk dihet ende shkaku i rënies së zjarrit, por që rezultoi fatal duke i marrë jetën 3 personave dhe plagosur 7 të tjerë.


Një nga personat vdiq në vendngjarje, ndërsa dy të tjerët u hodhën nga një lartësi e madhe për t’i shpëtuar zjarrit. Zjarri shpërtheu në një depo në katin e tetë të hotelit.

Numri i viktimave u konfirmua edhe nga Guvernatori i Bangkok, Aswin Kwanmuang për mediat lokale.
Skip to toolbar