Ndërtuan sera me kanabis, 4 shqiptarë në pranga në Athinë

Më të fundit


Policia greke ka shkatërruar një grup kriminal të kultivimit të drogës, ndërsa ka arrestuar 4 shqiptarë.

Departamenti i anti-drogës zbuloi një magazinë në lagjen Peristeri të Athinës, ku munden të sekuestrojnë 915 rrënjë kanabis dhe 2.5 kg kanabis te paketuar dhe te gatshme për treg.


Mësohet se në magazinë ishte montuar një sistem tepër modern i rritjes së bimëve.

Mediat greke raportojnë se policia arrestoi 4 shtetas shqiptarë, te moshave 35,37,39 dhe 35 vjeç, emrat e të cilëve nuk bëhen publikë për shkak të hetimeve.
Skip to toolbar