Zyrtare, Milani shkarkon trajnerin Giampaolo

SPORT


Pas rezultateve të dobëta në Serie A, Milani njoftoi zyrtarisht shkarkimin e trajnerit Marco Giampaolo. “Milani njofton se ka liruar Marco Giampaolo nga detyra e si trajner i ekipit të parë. Klubi i është mirënjohës Marcos për punën e kryer dhe i uron atij të gjitha të mirat në karrierë”, shkruan klubi kuqezi.


Aventura e Giampaolos të Milani përfundoi shumë herët. Ai erdhi në krye të kuqezinjve gjatë merkatos së verës pas përvojës me Sampdorian. Marco Giampaolo nuk arriti të merrte rezultate të mira me skuadrën, duke humbur kështu postin e trajnerit.

Ndërkohë, pritet që klubi kuqezi të njoftojë zyrtarizmin e Stefano Piolit në krye të bankinës. Më herët, ishte përfolur për një arritje të marrëveshjes me ish-trajnerin e Interit, Luciano Spalletti. Mirëpo tekniku toskan është ende nën kontratë me skuadrën zikaltër.