15 të vdekur në Sri Lanka, policia përplaset me militantët islamikë

Më të fundit


15 persona të vdekur u gjetën në Sri Lanka pas një përplasje me armë mes policisë dhe disa militantëve islamikë në lindje të vendi.

BBC shkruan se përleshjet ndodhën në Sainthamaruthu, në jug të qytetit bregdetar të Batticaloa, afër qytetit ku ndodhen sulmet kamikaze të së dielës së kaluar.


Ndërsa Kisha Katolike ka njoftuar se ka anuluar të gjitha meshat e së dielës. Vendimi ka ardhur pas sulmeve terroriste të ndodhura të dielën e kaluar ku mbetën të vdekur mbi 250 vetë.
Skip to toolbar