“Air Ronaldo”, shikoni si “fluturon” CR7 kur shënon

AKTUALITET


Juventus mundi 2-1 në transfertë Sampdorian të mërkurën në takimin e javës së 17-të të Serie A. Dybala në të 19` dhe Ronaldo në të 45`, ishin autorët e golave të fitores së Juventus, që kryeson renditjen me 43 pikë.

Por, goli i CR7 nuk ishte i zakonshëm. Një passim i shkëlqyer nga Alex Sandro nga krahët, gjeti Ronaldon në zonën kundërshtare.


Me shpejtësi, portugezi u ngrit 2.56 metër nga toka, duke “fluturuar” mbi kokën e një lojtari të Sampdorias.

Kështu, goli jo vetëm që i dha tre pikë të rëndësishme Juventus, por Ronaldo tregoi dhe njëherë klasin e tij si lojtar. Për më tepër ndiqni videon:
Skip to toolbar