Hysaj drejt Juves, shkëmbim me De Sciglio

AKTUALITET


Merkato do dhe pak ditë të hapet zyrtarisht, por lajmet e transferimeve zënë titujt kryesor të mediave. Edhe për futbollistët e kombëtares shqiptare, kjo merkato pritet të jetë aktive. Një prej tyre është kapiteni i kuqezinjve, Elseid Hysaj, që me gjasa do të largohet nga Napoli.

Në fakt, prestigjiozja “goal.com” në versionin italian, shkruan se shkodrani mund të kalojë te Juventus. Formula e transferimit mund të jetë një shkëmbim mes De Sciglio dhe Hysajt.


 Mbrojtësi i kombëtares shqiptare është një nga futbollistët e preferuar të trajnerit Maurizio Sarri. Ndërkohë, “Gazetta dello Sport” thotë se dy klubet janë duke punuar në këtë drejtim.

 Mattia de  Sciglio mund të shkojë në Napoli, ndërsa Hysaj në Torino. Mediat italiane e shohin një transferim të mundshëm, pasi të dy lojtarët nuk po kalojnë momente të mira te klubet përkatëse.
Skip to toolbar