Barazimi me Teutën, Kukësi: Arbitri ndikoi në rezultat (video)

Më të fundit


Kukësi u ndal në barazim 0-0 me Teutën ditën e djeshme në kampionat, me skuadrën verilindore që pati disa raste shënimi, por para portës nuk gjeti qetësinë e duhur për finalizim.

Megjithatë, në dy momente pati dyshime edhe për mungesën e dy penalltive në favor të Kukësi, por arbitri Juxhin Xhaja nuk akordoi asnjërën prej tyre.


Me anë të një reagimi zyrtar, klubi i Kukësit ka dënuar vendimet e arbitrit, duke i cilësuar ato si tendencioze dhe me ndikim direkt në rezultat.

“FK Kukësi e konsideron arbitrimin e ndeshjes me Teutën tendencioz dhe me ndikim direkt në rezultat. Arbitri kryesor Juxhin Xhaja dhe ndihmësat e tij nuk ishin në lartesinë e duhur dhe ne mendojmë se ata kanë anuar nga kundershtari”.

“Janë një mori rastesh ne ndërhyrjet e parregullta që nuk janë dhënë për ne, ndërkohë që kulmi arrin në minutën e 75′ kur lojtari ynë Cordeiro u pengua në zonë dhe Xhaja i ndodhur fare prane aksionit nuk dha penallti për Kukësin”.

“Ne e kontenstojmë këtë arbitrim dhe do kërkojmë ndërshkimin e arbitrit në fjalë, pasi me arbitrimin e tij te njëanshem në favor të Teutës ka ndërshkuar skuadrën e Kukësit”, shkruan klubi verilindor.

FK Kukësi e konsideron arbitrimin e ndeshjes me Teutën tendencioz dhe me ndikim direkt në rezultat. Arbitri kryesor…

Publiée par F.K Kukësi Albania sur Dimanche 28 avril 2019Skip to toolbar