Endri Çekiçi gjen golin e parë në Slloveni (video)

Më të fundit


Endri Çekiçi ka gjetur golin e oarë në Slloveni me ekipin e Olimpija Ljubjana, duke dhënë sinjale pozitive se së shpejti mund të jetë gati edhe për ekipin kombëtar.

Sulmuesi anësor hapi serinë e golave në fitoren 3-2 të Olimpijas ndaj Krsko. Pogradecari gjeti rrjetën në minutën e 20′ të takimit.


Më pas u shënuan dhe 4 gola të tjerë në këtë sfidë që u mbyll me fitoren e ekipit të Çekiçit. Olimpija Ljubjana mban vendin e dytë në kampionatin slloven të futbollit, duke siguruar pjesëmarrjen në kupat e europës sezonin tjetër.
Skip to toolbar