Besar Musolli: Të ardhmes nuk i dihet, dua të fitoj kupën me Kukësin!

SPORT


Besar Musolli ka shoqëruar trajnerin Ernest Gjoka në konferencën për shtyp gjatë ditës së sotme. Kapiteni i skuadrës verilindore ka folur për disa tema, duke treguar se synon të fitojë përsëri Kupën e Shqipërisë me Kukësin. Musolli ka shprehur dëshirën për të qëndruar, por gjithësesi, ai ka lënë të kuptohet se gjatë verës gjërat mund të ndryshojnë.

Distanca e madhe nga Partizani – “Sa kam unë të Kukësi, nuk kemi qenë kurrë më kaq probleme në një sezon. Kaq shumë dëmtime e probleme, kjo është një arsye e madhe për distancën nga kreu. Në fillim të vitit ishim ner rregull, por më pas ishin të papritura shumë dëmtime”.


Kupa – “E kam fituar edhe më parë, shpresoj ta fitojmë sërish, sepse jemi në një moment të mirë”.

E ardhmja – “Për momentin mendojmë ta mbyllim sezonin me sukses. Unë dua të qëndroj, është shtëpia ime, por nuk i dihet të ardhmes”.

Skënderbeu – “Është e rëndësishme, Skënderbeu është rival historik prej vitesh dhe ndeshjet me ta kanë qenë shumë të luftuara”.

Fokusi – “Mendojmë vetëm për ndeshjen e radhës, ka kohë për finalen. Duam 3 pikë qetësie”.

Stadiumi – “Kam qenë i mendimit që të luajmë gjithnjë në Elbasan. Për mua në Kamzë nuk janë të gjitha kushtet, por për shkak të tifozerisë luajmë aty”.
Skip to toolbar