Chelsea ndalet nga Burnley, vështirëson çështjen Champions!

Më të fundit


Chelsea nuk ka shkuar më shumë se barazimi 2-2 ndaj Burnleyt, duke lënë pikë të rëndësishme në luftën për një vend në Champions League sezonin e ardhshëm.

Ndeshja ka qenë spektakolare në “Stamford Bridge”, por skuadra e Sarrit ka humbur shumë raste, duke i dhënë mundësi Burnleyt që të dalë me një pikë në fund.


Miqtë kaluan të parët në avantazh me Hendrick, por Kane dhe Higuain kanë përmbysur brenda dy minutave, mirëpo Barnes ka barazuar në minutën e 24′.

Në pjesën e dytë Chelsea ka dominuar takimin, por nuk ka arritur të shënojë golin e avantazhit, pavarësisht se shkuan disa herë në portën kundërshtare.

Një barazim që i ngjit në vendin e 4-t, por me një ndeshje më shumë se konkurrentët e tjerë.
Skip to toolbar