Ç’po ndodh në Kamëz? Flakë në godinën e bashkisë, dyshohet se…

AKTUALITET


Një zjarr ka përfshirë këtë pardite Bashkinë e Kamzës. Ish-kryebashkiaku Xhelal Mziu publikon videon nga bashkia, ku duket tymi dhe flaka në hyrje të institucionit. Sipas ekipeve zjarrfikëse, flakët kishin rënë në një prej kokave të kondicionerëve që ndodheshin në pjesën e strehës në hyrje të institucionit. Mësohet se një prej kondicionerëve ka pësuar shkëndijë elektrike duke shkaktuar kështu zjarrin.

 Ndërkohë, punonjësja e kësaj bashkie, Nertila Koka tha se zjarri nuk ka dëmtuar asnjë pjesë të godinës, ndërsa të hënën do të nisë puna.


“Nuk ka asnjë lloj pasoje. Incidenti u kontrollua në kohë, ka qenë incident pa pasoja. Ditën e hënë do të jenë të hapura, pasi kemi shumë punë dhe do iu shërbejmë qytetarëve”, tha ajo.Skip to toolbar