“Daja” nga Kosova: Nuk jam ai që kërkoni

Më të fundit


“Daja” nga Kosova ose shtetasi Ragip Hajdini, i arrestuari i 6-të për grabitjen e parave në Rinas, ka dalë sot para drejtësisë. Gjykata e Krimeve të Rënda dha masën e sigurisë “Arrest me burg”, ashtu si 5 të arrestuarit më herët.

Hajdini u zbulua nga dëshmitë e Alkond Bengasit, i cili ka pranuar të bashkëpunojë me policinë. Hajdini ka deklaruar para trupit gjykues se nuk është “daja” që ato kërkojnë dhe ka kërkuar ballafaqim me Bengasin që e ka identifikuar. Madje ai ka thënë se ekzistojnë filmime që tregojnë se ku ndodhej në momentin e grabitjes.


Hajdini u arrestua më 26 prill në zonën e Shkëmbit të Kavajës, si një nga të dyshuarit për grabitjen e 9 Prillit në Rinas.
Skip to toolbar