Frika nga aleancat, FSHF merr vendimin e rëndësishëm për Superligën!

Më të fundit


Federata Shqiptare e Futbollit ka ndryshuar këtë të martë datat dhe orët e zhvillimit të ndeshjeve të javës së 32-të Superligës.

Me anë të një komunikate shpërndarë gazetarëve, FSHF-ja njofton se të gjitha ndeshjet e Kategorisë Superiore për këtë javë, do të zhvillohen ditën e shtunë në orën 15:00.


Ky vendim i papritur i FSHF-së vjen në një moment, ku ekipet fillojnë dhe bëjnë llogari direkte për luftën për mbijetesë dhe arritjen e kupave të Europës sezonin e ardhshëm.

Shmangia e aleancave, të njohura tashmë në futbollin tonë, ka bërë që FSHF-ja jo vetëm të zhvillojë katër ndeshjet e Superligës në të njëjtën ditë, por dhe në të njëjtën orë. 
Skip to toolbar