Dialogu Kosovë-Serbi/ Nisin takimet dypalëshe, Borell dhe Lajçak takohen me Vuçiç

KOSOVA


Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, po zhvillon një takim me ndërmjetësuesit europianë të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis Prishtinës dhe Beogradit.

Pas tij, kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të takohet me  shefin e politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe të dërguarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.


Sipas agjendës paraprake, pas takimeve veçmas të dy liderët do të takohen së bashku.
Skip to toolbar