Doli garant për borxhin, pogradecari merr peng maqedonasin

Më të fundit


Policia e Pogradecit ka arrestuar një 47 vjeçar pasi akuzohet për pengmarrje dhe heqje të lirisë së tjetrit në mënyrë të paligjshme.

Arrestohet në flagrancë shtetasi me iniciale A.T, 47 vjeç, lindur në Pogradec. Arrestimi i tij u bë sepse dyshohet se ky shtetas i ka hequr lirinë në mënyrë të paligjshme shtetasit maqedonas D.S, pasi kishte dalë garant për marrjen e një sasie lekësh që shtetasi D.S, ia kishte marrë borxh një shtetasi tjetër, mik me shtetasin A.T.


Materialet i kaluan Prokurorisë të Krimeve të Rënda në Tiranë për veprime të mëtejshme hetimore.

PogradecArrestohet në flagrancë një shtetas për veprën penale "Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e…

Publiée par Policia e Shtetit sur Vendredi 26 avril 2019Skip to toolbar