Dy klube angleze shfaqin interes për mesfushorin e Milanit!

Më të fundit


Pas interesit të Leipzig në Gjermani, dy klube të Premier League kanë shfaqur interes për mesfushorin e Milanit, Hakan Çalhanoglu.

Ky i fundit duket se do të jetë nga lojtarët e parë që do të largohet nga “Rosoneret”, pasi jo vetëm që nuk ka bindur, por ardhja e Lucas Paqueta i ka kufizuar hapësirat në formacion.


Çalhanoglu ka shënuar 1 gol në 31 ndeshje me Milanin këtë sezon në Serinë A, ndërsa prej kohësh ka qenë në qendër të kritikave për performancën e tij.

Kështu, e ardhmja e turkut është larg Milanit, ku tani veç Leipzig, në garë janë futur edhe dy klube të Premier League. West Ham dhe Leicester kanë vënë kontaktet me drejtuesit e Milani dhe kanë kryer disa takime sipas raportimeve të medies së njohur turke “Fanatik”.

Të dy klubet angleze janë gati të paguajnë deri në 30 milionë euro për Calhanoglu, ndërsa “Çekiçët” duket se janë më shumë të interesuar për të marrë shërbimet e tij.
Skip to toolbar