Pas Shkodrës, opozita i bllokon rrugën Ramës edhe në Elbasan

Më të fundit


Opozita ka vazhduar edhe sot me protesta dhe bllokim rrugësh.

Një grup mbështetësish të PD-së janë vendosur sot në hyrje të qytetit të Elbasanit, tek rrethrrotullimi në Bradashesh për të bllokuar kalimin e kryeministrit, i cili sot është nisur drejt Elbasanit në kuadër të turit “Bashkia që duam”.


Një ditë më parë përfaqësues të opozitës bllokuan rrugët hyrëse të qytetit të Shkodrës, duke djegur goma makinash.

Më vonë Rama postoi një mesazh në twitter ku shkruante se ndihej i keqardhur nga kjo orvatje e një pakicë që duan të çojnë Shqipërinë në qorrsokak.
Skip to toolbar