Elis Bakaj gol dhe asist në Bjellorusi (video)

Më të fundit


Sulmuesi shqiptar vendimtar në fitoren e ekipit

Elis Bakaj e ka nisur sezonin e ri si protagonist në kampionatin bjellorus të futbollit. Sulmuesi shqiptar, që aktivizohet me skuadrën e Shakhtyor Soligorsk, ka gjetur rrjetën dhe asistuar një tjetër gol për ekipin e tij në transfertën ndaj Neman.

Në minutën e 60` të sfidës, që Shakhtyor ishte duke e fituar me rezultatin 0-1, Elis Bakaj niset drejt portës kundërshtare pasi merr një top nga mesi i fushës. Pasi futet në zonë, Bakaj godet drejt portës duke e dërguar sferën në rrjetë dhe dyfishon avantazhin për skuadrën e tij.


Në minutën e 67`, Elis Bakaj asiston golin e tretë të ekipit të tij, që bëri një ndeshje spektakolare dhe fitoi tre pikët e radhës në kampionat. Ky ishte goli i parë për këtë sezon për Elis Bakajn, që duket se e ka nisur mjaft mirë.
Skip to toolbar