Elis Bakaj shënon në Bjellorusi, ekipi i tij kualifikohet në finalen e kupës (video)

Më të fundit


Në rreth 14 muaj në Bjellorusi, Elis Bakaj ka arritur të shndërrohet në protagonist absolut në kampionatin vendas, teksa së fundi po shijon një sukses të jashtëzakonshëm, pasi gjatë pasdites së sotme, ka arritur të kualifikojë Shakhtyor Soligorsk në finalen e kupës.

Futbollisti shqiptar shënoi përsëri sot në ndeshjen e kthimit, që skuadra e tij luajti kundër Isloch, të cilën e fitoi në kohën shtesë me rezultatin 4-2, ndërsa ndeshja e parë ishte mbyllur në barazim 2-2.


Elis Bakaj shënoi golin e avantazhit 2-1 për skuadrën e tij, megjjthëse miqtë do të barazonin. Takimi do të shkonte në shtesë, ku sërish nga këmbët e Bakajt do të vinin nisnin dhe dy golat e fitores dhe kualifikimit në finalen e Kupës së Bjellorusisë për Soligorsk.
Skip to toolbar