Elis Bakaj shënon përsëri, ekipi i tij synon titullin në Bjellorusi!

SPORT


Elis Bakaj nuk ka ndërmend të ndalet as këtë sezon në Bjellorusi, teksa e ka nisur në mënyrë të shkëlqyer kampionatin me Shakhtyor Soligorsk. Sulmuesi shqiptar ka gjetur përsëri rrjetën edhe këtë fundjavë në kampionat, në fitoren 3-0 ndaj Dinamo Minsk.

Një aksion i shpejtë nga lojtarët e Soligorsk është ndalur vetëm nga një ndërhyrje e parregullt e një prej mbrojtësve miq. Ishte minuta e 74′, e takimit, kur arbitri jep penallti dhe ekzekutimin e saj e merr për Bakaj.


Sulmuesi nuk gabon dhe dërgon topin në rrjetë për 2-0 për skuadrën e tij, teksa Soligorsk realizon dhe një tjetër gol më pas duke fituar 3-0. Tre pikët i japin dhe kreun e renditjes skuadrës së Bakajt, që duket se këtë sezon do të rivalizojë deri në fund për titullin kampion.
Skip to toolbar