Fidanë droge gati për kultivim, një i arrestuar në Vlorë

Më të fundit


Policia e Vlorës ka arrestuar një 57 vjeçar për kultivim të lëndëve narkotike, ndërsa po ndjek në gjendje të lirë edhe kryeplakun e fshatit.

Në vijim të kontrollit të territorit për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike, shërbimet e policisë në fshatin Treblovë të Selenicës, kanë konstatuar pranë një përroi rreth 400 fidanë kanabis, gati për t’u kultivuar.


Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin me iniciale K.V., 57 vjeç i dyshuar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, ndërsa ka nisur po procedon në gjendje të lirë kryeplakun e fshatit, shtetasin me iniciale B.M., 61 vjeç, për veprën penale “Shpërdorim detyre”. Kryeplaku akuzohet se nuk ka përmbushur detyrat për kontrollin e territorit.

Vlorë – Vijojnë kontrollet e territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike- Goditet një tentativë për…

Publiée par Policia e Shtetit sur Samedi 27 avril 2019Skip to toolbar