Drogë, armë dhe para, 2 të arrestuar në Çorovodë

Më të fundit


Policia e Skraparit ka arrestuar 2 persona dhe po ndjek në gjendje të lirë një tjetër, pasi shpërndanin lëndë narkotike në doza të vogla në zonën e Çorovodës dhe posedonin armë zjarri.

Pas një hetimi dy mujor, është bërë i mundur finalizimi me sukses i operacionit të koduar “Osumi”. Personat u arrestuan në flagrancë në një lokal në qytetin e Çorovodës. Arrestohen shtetasit:


-P.K, 46 vjeç, banues në Çorovodë, të cilit gjatë kontrollit fizik iu gjetën dhe sekuestruan, 11 doza kokainë, 520 euro, 57.400 lekë dhe 4 aparate celular.

-E.H, i dënuar më par), 37 vjeç, banues në Çorovodë, të cilit gjatë kontrollit fizik iu gjetën dhe sekuestruan 1 armë zjarri Pistoletë me 6 fishekë dhe 1 dozë kokainë, si dhe gjatë kontrollit në banesë iu gjetën një sasi farash cannabis sativa, 1 armë gjahu dhe 27 gramë lëndë narkotike Cannabis Sattiva.

-L.S, 44 vjeç, pronar i lokalit, po procedohet në gjëndje të lirë për veprën penale “Moskallëzim krimi”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, “Mbajtja e armëve dhe municioneve pa leje”, “Mbajtja e armëve të gjahut pa leje”.

Çorovodë-SkraparFinalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Osumi” Operacioni për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe të armëmbajtjes pa leje.Sekuestrohen armë, drogë, e një sasi parash.Arrestohen në flagrancë 2 shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë 1 tjetërSpecialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Berat, pasi kanë grumbulluar informacione në rrugë operative në lidhje me 2 shtetas të cilët shpërndanin lëndë narkotike në doza të vogla në zonën e Çorovodës dhe posedonin armë zjarri si dhe kishin tendencë në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, kanë organizuar punën duke e ndjekur me metoda speciale të hetimit.Pas një hetimi dy mujor, mbrëmjen e djeshme është bërë i mundur finalizimi me sukses i operacionit policor të koduar “Osumi".Si rezultat i operacionit të zhvilluar në qytetin e Çorovodës, në një lokal, Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Policinë lokale kapën dhe arrestuan në flagrancë shtetasit:P.K, 46 vjeç, banues në Çorovodë, të cilit gjatë kontrollit fizik iu gjetën dhe sekuestruan,11 doza Kokainë, 520 euro, 57.400 lekë dhe 4 aparate celular. E.H, (i dënuar më parë), 37 vjeç, banues në Çorovodë, të cilit gjatë kontrollit fizik iu gjetën dhe sekuestruan 1 armë zjarri Pistoletë me 6 fishekë dhe 1 dozë Kokainë, si dhe gjatë kontrollit në banesë iu gjetën një sasi farash cannabis sativa, 1 armë gjahu dhe 27 gramë lëndë narkotike Cannabis Sattiva. Gjithashtu filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin L.S, 44 vjeç,(pronar i lokalit) për veprën penale "Moskallëzim krimi".Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike", "Mbajtja e armëve dhe municioneve pa leje", "Mbajtja e armëve të gjahut pa leje", parashikuar nga nenet 283/1, 278/1 dhe 280 të Kodit Penal.

Publiée par Policia e Shtetit sur Samedi 27 avril 2019Skip to toolbar