Fierakja arrestohet me armë në kufi

Më të fundit


Policia Kufitare në Kakavijë ka arrestuar një shtetase me iniciale L.S. 45 vjeçe, banuese në Fier.

Pas verifikimeve dhe kontrollit të ushtruar në automjetin e 45-vjeçares, nga punonjësit e Policisë Kufitare në bashkëpunim me shërbimet doganore, në bagazhet e këtij mjeti, u gjet e fshehur një armë zjarri e llojit Glock, kalibri 9 mm, me gjithsej 9 fishekë.


45-vjeçarja do të gjykohet për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

Kakavije. Policia Kufitare godet një rast të armëmbajtjes pa leje.Arrestohet në flagrancë poseduesja e armës së…

Publiée par Policia e Shtetit sur Lundi 22 avril 2019Skip to toolbar