Fillon epoka e Antonio Conte, trajneri italian në Napoli për firmën me klubin e Serie A

Më të fundit


Aventura e Antonio Conte te Napoli ka nisur zyrtarisht. Të dielën mbrëma, me një fluturim nga Londra, trajneri italian u ul në aeroportin e qytetit napolitan dhe më pas u transferua menjëherë në hotel.

Tashmë do të zhvillohen procedurat bazë mes Antonio Conte dhe presidentit të Napolit De Laurentiis, e më pas do të jetë prezantimi.


Napoli kërkon të rikthehet në majat e futbollit italian pas një sezoni zhgënjyes, me Conten si komandat.
Skip to toolbar