Foto: Lulzim Basha kthehet nga Holanda, pasi u “zhduk” për ditë të tëra

AKTUALITET


Gazeta Tema ka publikuar disa foto, ku shkuran se kreu i opozitës Lulzim Basha, “është duke u rikthyer në Shqipëri”, pasi ka qëndruar disa ditë në Holandë.

“Lulzim Basha pasi u zhduk për ditë të tëra dhe postonte statuse vetëm në FB, ka vendosur më në fund të kthehet në Tiranë”.


“Ai është fotografuar në avionin e Amsterdamit, ndërsa bëhej gati për të udhëtuar drejt Shqipërisë. Nuk dihet nëse Basha do të qendrojë për shumë ditë në Tiranë, apo do të kthehet sërish në shtëpinë e tij të dytë në Holandë”, shkruan Tema.

Ditët e fundit, Basha ka rralluar aktivitetin e tij politik në terren, që nisi fill pas përfundimit të zgjedhjeve të 30 qershorit dhe vijoi deri në ditët e para të gushtit, por u ndëpre siduket dhe për shkak të pushimeve dhe të nxehtit. Kryedemokrati ka qenë aktiv në rrejtet sociale, duke publikuar herë pas here denoncime kundër qeverisë.

Ndërkohë, pas sezonit të pushimeve, PD është shprehur se do të rikthehet te protestat, me nisjen e stinës politike dhe jo vetëm, në muajin shtator. Këtë lajm e ka bërë të ditur ish-deputeti demokrat, Aldo Bumçi.
Skip to toolbar