Gega: Nuk është mirë të eleminohesh

Më të fundit


Skuadrës i mungoi forca goditëse në sulm

Partizani është eliminuar në çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë, pasi u mund në të dyja ndeshjet nga Luftëtari në dyja ndeshjet. Pas përfundimit të ndeshjes së kthimit në Gjirokastër, ku vendasit fituan 1-0 ndaj Partizanit, trajneri i të kuqve, Skënder Gega, ka folur për “Supersport”, ku ka analizuar takimin e sotëm. Duke shprehur keqardhjen për eliminimin nga kupa, Gega u shpreh se tani forcat e Partizanit do të përfqëndrohen në kampionat.

Nuk është mirë të eliminohesh nga Kupa. E filluam keq në Tiranë, e mbaruam këtu. Nuk erdhëm pa dëshirë, u përpoqëm gjatë gjithë kohës. Gjirokastra u qetësua te penalltia. Mungoi forca goditëse, edhe pse ishin shumë sulmues. Nuk janë vrastar. Do jemi të fokusuar te kampionati. Kampionati do të jetë ndryshe nga Kupa. Në kampionat jemi të fokusuar 100%. Jo se këtu nuk jemi. Ndeshja e të shtunës do jetë ndryshe. Ekipi do jetë gati për vazhdimësinë”-ka deklaruar Gega.


Trajneri i të kuqve ka analizuar lëvizjet e lojtarëve të tij në fushën e lojës, si dhe ndryshimet taktike, duke u shprehur se ato nuk funksionuan siç duhet. Më tej, Skënder Gega, ka folur edhe për reagimin e Jasir Asanit, i cili gjatë zëvendësimit, goditi stolin ku rrinë lojtarët rezervë.

Unë nuk e pash sepse isha me fytyrë nga fusha. Nuk e di me kë e ka pasur. Besoj se e ka pasur me veten. Është lojtarë që ka kontribute. Do fitoren, nganjëherë dëshira dhe mundësia janë pak lartë. Janë gjëra pa zarar. Patjetër që do flas. Ju siguroj që është shëndosh e mirë”-ka përfunduar trajneri i Partizanit, Skënder Gega.
Skip to toolbar