Pas tifozëve, Trashi sqaron të tjerët

Më të funditLorenc Trashi jep versionin real të ngjarjes dhe përgënjeshtron lajmet e mediave

Lorenc Trashi ka qenë shpesh në qendër të vëmendjes te Partizani, jo vetëm për atë çka jep në fushën e lojës, por edhe për ngjarje që lidhen me të jashtë fushe.

Gjatë ditës së djeshme, në takimin çerekfinal të Kupës së Shqipërisë, që Luftëtari luajti kundër Partizanit, mes Trashit dhe portierit Ruçi të gjirokastritëve, është dukur sikur ka pasur tension.


Ky moment është interpretuar nga media në mënyratë ndryshme, deri duke dhënë edhe shpjegime se gjesti i Trashit nuk është pritur mirë as nga Presidenti Gazmend Demi.

Gjatë ditës së sotme ka pasur një reagim të vetë futbollistit, i cili ka shpjeguar në rrjetin social Instagram, atë që ka ndodhur gjatë ditës së djeshme, duke dhënë versionin real të ngjarjes, sipas tij.

 “Për të sqaruar çdo gjë që është shkruar, të dashur gazetarë, Trashi me Ruçin janë shumë miq. Kur ka mbaruar pjesa e parë, jam afruar te tifozët për këtë arsye:

“Një nga familjarët e mi ndodhej tek ajo pjesë, ku disa tifozë filluan të ofendonin dhe, për të mos pasur përplasje mes tyre, doja t’iu thosha që të largoheshin nga ajo pjesë e tribunës”.

“Kaq është e gjitha, por nga jashtë duket sikur u konfliktova me tifozët, përkundrazi, i respektoj ata. Faleminderit”.
Skip to toolbar