Gjendet i pajetë shqiptari, ishte hedhur në kanal

AKTUALITET


Një 20-vjeçar shqiptar është vrarë në Itali, trupi i të cilit është hedhur në një kanal. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Bassa të Italisë, ku 20-vjeçari Erion Morina, pasi kishte pirë kafen e mëngjesit në lokal, është çuar dhe 100 metra më tutje është gjetur i pajetë trupi i tij.

Sipas hetimeve ai është dhunuar me grushte dhe sende të forta gjatë një zënke dhe më pas është hedhur në kanal. Ishin kalimtarë të rastit ata që pikasën njollat e gjakut në trotuar, ku dhe gjetën trupin e tij të pajetë duke lajmëruar policinë. Në lidhje me ngjarjen është shoqëruar një person, ndërsa dyshimet e para tregojnë se gjithçka mund të ketë ndodhur gjatë një zënke të çastit.

Skip to toolbar