Humb jetën ushtarakja, Rama e Meta bëhen bashkë në ngushëllim

Më të fundit


Ndarja nga jeta në krye të detyrës të ushtarakes shqiptare në Letoi, Zarife Hasanaj ka sjellë reagimin e krerëve të politikës të cilët kanë përçuar ngushëllimet e tyre tek familjarët e saj.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet më të thella familjes se Nëntetares Zarife Hasanaj, si dhe pjesëtarëve të kontingjentit të FA në Letoni.


Meta thotë po ndjek me shqetësim gjendjen e efektivëve të plagosur dhe u shpreh urimet për shërim sa më të shpejtë Major Klodian Tanushi dhe Rreshterit Julian Kapaj.

Edhe kryeministri Rama në një status në Tëitter i ka shprehur ngushëllimet e tij familjarëve të ushtarakes.

“Dhimbje e respekt i thellë për efektivin e Forcave tē Armatosura, Zafire Hasanaj, e cila ra në krye të detyrës gjatë një misioni të NATO-s në Letoni, ku u plagosën dhe dy efektivë të tjerë!Ngushëllime familjes, të afërmve e miqve të Zafires dhe qoftë i përjetshëm kujtimi i saj”, shkruan Kryeministri🙏

Edhe ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka postuar në facebook mesazhin e saj.

“Dhimbje e madhe për humbjen e dëshmores së Forcave të Armatosura, nëntetares Zarife HASANAJ. Në këtë moment të vështirë jemi pranë familjes së vajzës sonë e do të vazhdojmë t’i gjendemi pranë, për të përballuar bashkë humbjen e madhe. Respekt dhe mirënjohje pafund për Zarifen, për sakrificën, guximin dhe vendosmërinë në përballjen me rrezikun gjatë përmbushjes së detyrave të saj. Djemve tanë të plagosur, major Klodian TANUSHI dhe rreshter Julian KAPAJ, u uroj shërim të shpejtë dhe kthim shëndoshë e mirë pranë familjes sonë të Forcave të Armatosura.”, shkruan Xhaçka.
Skip to toolbar