Icardi te PSG, ‘harron’ Interin

SPORT


Mbrëmjen e të hënës Paris Saint-Germain ka njoftuar arritjen e marrëveshjes me Interin për sulmuesin Mauro Iccardi. Sulmuesi 26 vjeçar argjentinas është transferuar në formë huazimi nga Interi te PSG për një sezon. Kontrata e re e Icardit do të jetë deri në fund të qershorit të vitit të ardhshëm, ndërsa klubi francez ka të drejtën e blerjes së kartonit në përfundim të huazimit.

Icardi do të jetë lojtari i 16-të argjentinas në historinë e Paris Saint-Germain. Icardi luajti disa sezone me Interin, duke shënuar në total 124 gola dhe 28 asiste në 219 ndeshje. Sezoni më i suksesshëm për sulmuesin argjentinas te Inter ka qenë ai 2014-2015 me 22 gola dhe kulmi në sezonin 2017-2018 me 29 gola, duke u zgjedhur edhe si sulmuesi më i mirë i Serie A.


 “Falenderoj Paris Saint-Germain për besimin që ka treguar”, u shpreh Icardi pasi nënshkroi kontratën. “Do të bëj gjithçka që mundem për të ndihmuar ekipin tim të ri. PSG është një fortesë e futbollit ndërkombëtar, që ka mbledhur futbollistë të shkëlqyer vitet e fundit”, ka thënë  Icardi.
Skip to toolbar