Igli Tare: Trofeu mbetet në histori, Inzaghi qëndron!

SPORT


Lazio fitoi Kupën e Italisë mbrëmjen e djeshme, duke zbutur disi zhgënjimin e tifozëve për mos kualifikimin në Champions League sezonin e ardhshëm.

Në finalen ndaj Atalantës, “Biancoccelesti” bëri një ndeshje të madhe duke shënuar dy herë në fund të takimit.


Pas ndeshjes, Drejtori Sportiv i Lazios, Igli Tare, ka folur për mediat duke komentuar fitoren e trofeut. Tare është shprehur se trofeun ia dedikon tifozëve, teksa shprehet se Inzaghi do të mbetet trajner i ekipit.

“Ishte një vit i vështirë me ulje dhe ngritje, kemi humbur betejën për Ligën e Kampionëve, por një trofe mbetet në histori. Këtë sukses ia dedikok të gjithë tifozëve të Lazios dhe të gjithë mbështetësve tanë “.

Më pas, për RAI, Tare konfirmoi qëndrimin e Simone Inzaghi: “Largohet Inzaghi? Ai do të mbetet në Lazio, ky është lajmi “.
Skip to toolbar