Ish drejtuesi i PD i kthen kurrizin Bashës dhe uron Rudina Hajdarin

Më të fundit


Rudina Hajdari është zgjedhur Kryetare e Grupit Parlamentar të deputetëve të rinj që janë futur rishtas në parlament nga lista e PD-së. Ajo sapo ka marrë urimin e parë nga ish nënkryetari i kësaj partie, Astrit Patozi i cili e këshillon që të bëjë një opozitë të fortë dhe të denoncojë qeverinë e korruptuar në mbrojtje të interesit publik.

Patozi njihet si një kritik i ashpër i kreut të PD-së Lulzim Basha, ndonëse e ka bërë të qartë se nuk do të krijojë vetë një parti të re demokratike, por ka lënë të hapur mundësinë t’i bashkohet një lëvizje për reformimin e PD-së. Ndoshta mund të jetë ky rasti.


“ME KËMBË TË MBARË!

Urimet më të mira dhe suksese Grupit Parlamentar Demokrat!

Opozitë të fortë dhe denoncim të qeverisë së korruptuar, në mbrojtje të interesit publik. Përfaqësim dinjitoz të zgjedhësve në parlament dhe përgatitje e alternativës së re për qytetarët shqiptarë.

Fantastike kauza për ndryshimin dhe riformatimin e sistemit politik në Shqipëri, si rruga e vetme për ta nxjerrë shoqërinë nga nofullat e partitokracisë, e cila ushqen korrupsionin, autoritarizmin, padrejtësisë, abuzimin me pushtetin, dhe mbi të gjitha deformon hapur dhe qartë vullnetin e qytetarëve.

Beteja dhe fitorja e kësaj kësaj kauze është parakushti kryesor për zgjedhjet e lira dhe të ndershme në Shqipëri.

Me këmbë të mbarë!”, shkruan Patozi në Facebook.
Skip to toolbar