Ja gjendja e dy efektive të plagosurve në Letoni

Më të fundit


Një ditë pas vdekjes së efektives Zarife Hasanaj në Letoni, Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka vizituar dy efektivët e kontingjentit EOD, që u plagosën nga shpërthimi i minës.

Sipas ministres Xhaçka major Klodian Tanushin ndodhet në gjendje të rënduar shëndetësore dhe është nën mbikëqyrjen intensive të mjekëve. Ndërsa gjendja shëndetësore e reshter Juliaj Kapajn është më e stabilizuar.


Nga shpërthimi i minës humbi jetën efektivja Zarife Hasanaj dhe ceremonia shtetërore e lamtumirës do të zhvillohet më 10 maj.
Skip to toolbar