Arrestohet Klevis Balliu, ja për çfarë akuzohet

Më të fundit


Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu është arrestuar paradite e sotme bashkë me 5 banorë të Astirit, të cilët u përplasën me policinë tek Unaza e Re.

Protestuesit po tentonin t’i bllokonin rrugën kryeministrit Rama, që po inspektonte një fabrikë në atë zonë.


Përplasjet me policinë kanë çuar në arrestimin e Balliut dhe 5 persona të tjerë. Balliut i është komunikuar masa e sigurisë “arrest me burg” për 3 akuza “kundërshtim me dhunë ndaj punonjësve të policisë”, “prishje e qetësisë publike” dhe “pengim i qarkullimit të mjeteve të transportit”.

Bashkë me Balliun është arrestuar dhe një banor tjetër i identifikuar si Elton Skënderi, ndërsa 4 personat e tjerë janë lënë të lirë.
Skip to toolbar