Kancelarja Merkel e Rama 45 minuta ‘kokë më kokë’

Më të funditZbardhen detaje nga takimi i kryeministrit Edi Rama dhe kancelares gjermane, Angela Merkel.

Ka qenë zyra e shtypit pranë Kryeministrisë që ka shpërndarë pamjet nga takimi ‘kokë më kokë’ mes Ramës dhe Merkel që u mbajt në Pallatin e Brigadave.


Takimi në fjalë zgjati rreth 45 minuta. Më pas dy liderët iu drejtuan Tirana Biznes Park, ku do te mbahet edhe nje takim me lideret e Ballkanit.