Kupa, Kukësi eleminon Teuten

Më të funditSfida përfundon me tension, ndëshkohen dy lojtarë

Kukësi është ekipi i katërt dhe i fundit që kualifikohet në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë. Skuadra e drejtuar nga trajneri Ramadan Ndreu mundi Teutën me rezultatin 1-0, me ndeshjen e luajtur në stadiumin “Elbasan Arena”.

Pas barazimit 2-2 në ndeshjen e parë në Durrës, verilindorët treguan më shumë dëshirë për të vijuar më tej, duke arritur dhe fitoren fal golit të Reginaldos, i shënuar në minutën e 61`.


Një aksion i bukur i verilindorëve, me Kordeiro që futet nga krahu i djathtë në zonën kundërshtare, pasim për Reginaldon që godet bukur dhe dërgon sferën në rrjetë. Mjaftoi ky gol për t`i dhënë fitoren Kukësit, që siguron kualifikimin për turin tjetër të Kupës së Shqipërisë, aty ku më herët u kualifikuan Tirana, Luftëtari dhe Skënderbeu.

Ndërkohë, pavarësisht fitores së Kukësit dhe problemeve të Teutës në këtë takim, sfida është mbyllur me një incident të rëndë. Dy lojtarë të dy ekipeve respektive, Frashëri i Teutës dhe Kordeiro i Kukësit, krijuan tension në fundin e takimit

Teksa ishin duke luftuar për një top në këndore, Frashëri e godet kundërshtarin në këmbë, teksa ky i fundit i përgjigjet në të njëjtën mënyrë. Arbitri kryesor i ndëshkon të dy me kartonë të kuq, me Kukësin që del më i humbur, pasi në ndeshjen e radhës nuk do të ketë një lojtar të rëndësishëm.
Skip to toolbar