Llotot u mbyllën, por ka ende në ilegalitet

Më të fundit


Edhe pse ligji për mbylljen e lojërave të fatit dhe basteve ka nisur zbatimin e tij që prej 1 janarit 2019, duket se ka ende persona që e zbatojnë atë në fshehtësi dhe ilegalitet.

Një rast i tillë ka ndodhur në qytetin e Pogradecit, ku dy shtetas lejonin vendosjen e basteve në lokalin e tyre. Shtetasit me iniciale G.L. dhe K.C. po procedohen në gjendje të lirë pasi gjatë kontrolleve në lokalet e tyre, konkretisht në lagjet nr 1 dhe 2 në Pogradec, janë gjetur e sekuestruar në cilësinë e provës materiale 3 aparate celulare, që dyshohet se përdoreshin për vënien e basteve sportive.


2 shtetasit akuzohen për veprën penale “Organizimi i lotarive të palejuara”.
Skip to toolbar