Lufta në Gaza, zëdhënësi i Hamasit bën thirrje për përshkallëzim në të gjitha frontet

BOTA


Një përfaqësues i Hamasit ka bërë thirrje për një përshkallëzim në të gjitha frontet e konfliktit.

Abu Ubaida, një zëdhënës i Brigadave të armatosura të grupit militant al Qassam, e bëri komentin në një fjalim televiziv për të shënuar 200 ditët e luftës.


“Ne i bëjmë thirrje të gjitha masave të kombit tonë që të përshkallëzojnë veprimet e rezistencës në të gjitha format dhe në të gjitha frontet”, thuhet të ketë deklaruar ai.

Në komentet e mëtejshme të raportuara nga Al Jazeera, Ubaida tha se Hamasi do të vazhdojë të bëjë presion për tërheqjen e forcave izraelite nga Gaza, përfundimin e operacionit ushtarak dhe kthimin e palestinezëve të zhvendosur në shtëpitë e tyre. /abcnews.al
Skip to toolbar