Manaj rikthehet titullar dhe gjen golin e radhës me Albaceten (video)

SPORT


Më shumë se katër muaj pa shënuar dhe pas shumë problemesh me dëmtimin, Rey Manaj është rikthyer te goli në La Liga 2 në Spanjë. Futbollisti i kombëtares shqiptare ka shënuar në takimin që Albacete luajti në transfertë ndaj Rayo Majadahonda.

Manaj shënoi golin e parë të ekipit të tij, në fitoren 2-3 të Albacetes. Manaj nuk shënonte një gol në kampionat prej muajit dhjetor të vitit të kaluar.


Prej asaj kohe Manaj nuk ka pasur shumë fat, pasi ka vujatur disa dëmtime, të cilat nuk e kanë lënë të shfaqë formën e tij më të mirë. Me golin e shënuar dje, Manaj koleksion golin e gjashtë personal me Albaceten këtë sezon.
Skip to toolbar