Mbijetesa e rënia në Kategorinë I. Vendosen ndeshjet e Play-Off

SPORT


Bylis dhe Vllaznia janë dy ekipet që ngjiten në Superligë, teksa mbetet ende për tu përacktuar skuadra që zbret nga Superliga. Ndërkohë, ekipet që luftojnë për mbijetesë në Kategorinë e Parë dhe ato që synojnë të ngjiten nga e dyta janë katër.

Kështu, pas ndeshjeve të fundit të kampionatit, Elbasani dhe Veleçiku janë dy skuadrat e Grupit A dhe B, që do të zhvillojnë një ndeshje Play-off me Luzin dhe Shkumbinin, dy ekipet e renditura në vendin e dytë në Kategorinë e Dytë dhe që synojnë të ngjiten në të parën.


Gjatë ditës së sotme, sipas një njoftimi të FSHF-së, është përcaktuar data, oraret dhe stadiumet ku do të zhvillohen dy ndeshjet finale të paly-off për të përcaktuar dhe dy ekipet që do të luajnë sezonin e ardhshëm në Kategorinë e Parë.

Njoftimi i FSHF-së: Pas përfundimit të sezonit 2018-2019, janë zyrtarizuar edhe datat e oraret e finaleve play-off mes skuadrave nga Kategoria e Parë dhe të Kategorisë së Dytë. Këto dy takime do të përcaktojnë edhe dy skuadrat që do të luajnë në Kategorinë e Parë sezonin e ardhshëm.

Veleçiku dhe Elbasani, që u renditën të parafundit në grupet përkatëse në Kategorinë e Parë, do të luajnë një ndeshje shtesë, përkatësisht kundër Shkumbinit dhe Luzit 2008.

PLAY-OFF

E premte, 24.05.2016, ora 16.00

Veleciku – Shkumbini (stadiumi “Tofik Jashari”, Shijak)

Elbasani – Luzi 2008 (stadiumi “Adush Muça”, Ballsh)
Skip to toolbar