Elbasani dhe Veleçiku vijojnë në Kategorinë I. Shkumbini ka një shans

Më të fundit


Elbasani ka arritur të sigurojë mbijetesën në Kategorinë e Parë, pasi ka mundur në ndeshjen fianle të Play-Off ekipin e Luzit me rezultatin 3-0.

Ndeshj e luajtur në stadiumin “Adush Muçaj” nuk ka pasur shumë histori, pasi ekipi elbasanas ka dominuar ndeshjen.


Megjithatë, Luzi që synonte ngjitjen në Kategorinë e Parë, ka bërë rezistencë për 45 minuta, ndërsa Elbasani ka shënuar golin e avantazhit me Jaupin.

Pas pushimit Elbasani ka realizuar dhe dy herë të tjera me Micin në minutën e 65`, ndërsa Ferhati ka trefishuar dhe vulosur shifrat në 3-0 në minutën e 92`.

Kështu Elbasani vijon sezonin e ardhshëm në Kategorinë e Parë së bashku me Veleçikun që mundi me erezultatin 1-0 Shkuminin në ndeshjen tjetër të Play-Off.

Megjithatë, skuadra peqinase ka ende një shans për tu njgitur në Kategorinë e Parë, pasi do të përballet me Luzin si ekipet humbëse të dy finaleve Play-Off.

Kështu, një nga këto dy ekipe do të ngjitet në Kategorinë e Parë, duke i liruar vendin Kamzës, e cila zbret në Kategorinë e Dytë pasi u përjashtua këtë sezon nga Superliga.
Skip to toolbar