Manchester United gati firmën me sulmuesin e Swansea!

SPORT


Manchester United duket se është në prag të arritjes së marrëveshjes Daniel James, sulmuesin e Swansea City. Sky Sport se bisedimet ende vijojnë për termat e kontratës, por futollisti 21-vjeçar do të bëhet nënshkrimi i parë për Ole Gunnar Solskjaer për merkaton e kësaj vere.

Skuadra e United pritet të paguajë rreth 15 milionë euro për transferimin në arkat e skuadrës tjetër të Premier League. James ka dhe një vit kontratë me klubin e Swansea, teksa gjatë merkatos së dimrit të këtij viti ai refuzoi të rinovonte kontratën me klubin.


21-vjeçari është thirrur edhe në Kombëtaren e Uellsit nga trajneri Ryan Giggs gjatë ndeshjeve të muajit mars. Tashmë pritet vetëm të zyrtarizohet transferimit, dhe lojtari të kryejë kontrollet mjekësore te Manchester United.
Skip to toolbar