Mbyllet pjesa e parë Portugali-Hollandë, s`ka gola në “Estádio do Dragão”

SPORT


Është mbyllur 0-0 pjesa e parë e finales së Nations League mes Portugalisë dhe Hollandës, që është duke u luajtur në Porto. Skuadra vendase ka pasur disa raste të mira shënimit gjatë pjesës së parë, por Hollanda ka kontrolluar lojën duke pasur gjatë 45` minutave të para kontrollin e topit.

Të dyja skuadrat janë treguar të kujdesshme gjatë pjesës së parë, teksa kanë munguar rastet korrektete për shënim. Megjithatë, Portugezët kanë pasur disa gjuajtje drejt kuadratit, por pa arritur të krijojnë rrezik potencial.


FOTO NGA REALSTORYAL

Portugalia dhe Hollanda janë dy ekipet e para finaliste të këtij kompeticioni, i cili nisi dy vjet më parë si një projekt i ri i futbollit evropian nga UEFA, që synonte të ulte nurmin e ndeshjeve miqësore, dhe rritjen e të ardhurave për ekipet pjesëmarrëse në Nations League.

Drejtori “Realstory.al”, Sokol Balla sjell pamje dhe foto ekskluzive nga stadiumi ku është duke u zhvilluar ndeshja finale e Nations League. Ekipi fitues i kësaj finaleje do të arkëtojë mbi 10 milionë euro si shpërblim nga UEFA si dhe kualifikimin në Euro 2020.

Portugali-Hollande live nga Porto

Gepostet von RealStory.al am Sonntag, 9. Juni 2019Skip to toolbar