Napoli “blindon” vendin e dytë, Frosinone drejt Serisë B (video)

Më të fundit


Napoli ka siguruar vendin e dytë në renditjen e Serisë A, duke siguruar pjesëmarrjen në Champions League sezonin e ardhshëm.

Skuadra e Ancelottit ka mundur në transfertë Frosinones, me ndeshjen që është mbyllur me rezultatin 0-2 për Napolin.


Pas kësaj humbje Frosinone zhytet dhe më tepër në renditje, duke konfirmuar zbritjen nga Seria A në Serinë B për sezonin e ardhshëm.

Dries Mertens shënoi golin e parë për Napolin në minutën e 19′, duke vendosur dhe një rekord personal, pasi realizoi golin e 81-të me “blutë”, po aq sa legjenda Diego Armando Maradona.

Younes dyfishoi për Napolin pas pushimit të pjesës së parë, duke vulosur rezultatin 0-2 për të tijët, që shkojnë në kuotën e 70 pikëve në renditje, 8 më shumë se Interi.

Frosinone ndodhet në vend të parafundit me 23 pikë, plot 10 pikë larg vendit të 17-të që shpëton nga rënia në Serie B.
Skip to toolbar