Ndahet nga jeta ish-ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf

AKTUALITET


Është ndarë nga jeta ish-ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf.

Zingraf ka ushtruar funksionin e ambasadorit nga viti 2019 deri në vitin 2023.


Lajmin e ka bërë të ditur ambasade Gjermane në Tiranë e cila shkruan në faqen e saj në Facebook:”Me pikëllim të thellë njoftojmë vdekjen e kolegut tonë të vyer Peter Zingraf. Peter Zingraf, Ambasadori gjerman në Tiranë nga viti 2019 deri në vitin 2023, ka ndërruar jetë më 20 maj 2024 pas një sëmundjeje të shkurtër por të rëndë. Humbja e tij e papritur na ka tronditur të gjithëve. Peter Zingraf do të mbahet mend si një person miqësor, me humor dhe gjithmonë i afrueshëm dhe si një koleg dhe mik i madh.
Skip to toolbar