VIDEO/ “O sa mirë me qenë shqiptar”, tifozët e Kombëtares “elektrizojnë” Dortmundin

Më të fundit


Qyteti i Dortmundit po vijon të mbushet me tifozë shqiptarë, të cilët janë gati të “pushtojnë” stadiumin “Signal Iduna Park” në mbështetje të heronjve “Kuqezi” në duelin e parë në Euro 2024, me “Legjionarët” e teknikut Sylvinho, që do të përballen në orën 21:00, me kampionët e Evropës, në fuqi, Italinë.

Teksa duhen më pak se 3 orë nga fillimi i sfidës, tifozët Kombëtares “kueqzi” kanë nisur festën e këtij eventi historik, teksa nga pamjet e siguruar nga ABC News kanë filluar të “elektrizojnë” rrugët e Dortmundit, teksa duke kërcyer me njëri-tjetrin thërrasin “O sa mirë me qenë shqiptar”.

Ndërkaq, kujtojmë se, Shqipëria vjen për herë të dytë në finalet e një kompeticioni madhor, siç është Kampionati Evropian i futbollit, teksa këtë radhë janë shortuar në grupin e “ferri” të këtij turneu, ku bashkë me kampionët e Italisë, janë edhe “La Furia Roja” spanjolle, si dhe Kroacia. /i.m /abcnews.alSkip to toolbar