Ndërron jetë edhe major Klodian Tanushi

Më të fundit


Ka ndërruar jetë ditën e sotme njëri nga të plagosur e shpërthimit të minës në kampin “Adazi” të Letonisë.

Major Klodian Tanushi mbeti i plagosur rëndë dhe nuk arriti t’i mbijetonte dot plagëve. Lajmin e dha vetë ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me një postim në Facebook.


“Një lajm tjetër i dhimbshëm vjen nga Letonia. Komandanti i kontingjentit shqiptar në misionin e NATO “Enhanced Forward Presence”, major Klodian Tanushi humbi pak çaste më parë betejën e fundit me jetën. Me zemër e me shpirt i gjendemi pranë familjes, bashkëshortes e tri fëmijëve në këtë ditë zije. Do t’ju mungojë atyre, por do të na mungojë të gjithëve ne që patëm fatin ta njohim. Do mbetesh përjetë në mendjen e zemrën tonë Klodi, miku ynë!”-shkruan Xhaçka

Nga shpërthimi humbi jetën edhe ushtarakja Zarife Hasanaj, e cila u përcoll ditën e sotme për në banesën e fundit si dëshmore e atdheut.
Skip to toolbar